Konuyu Kapat 
Sporliga Yayın Politikası
Yazar Konu
adminmedya


Yaş:
Nerden: İstanbul
Kayıt: Aug 2008
Mesajlar: 1,603
Rep Puanı: 24
Takımı: Galatasaray
Mesaj: #1
Exclamation Sporliga Yayın Politikası
Sporliga.com, Spor hakkında hakkında fikirlerini paylaşmak isteyen herkese açık bir platformudur.

Forumda yazı yayınlayabilmek için üyelik gerekmektedir.

Sporliga.com' a üyelik ücretsizdir.

Forumda, aynı kişi tarafından farklı isimler altında açılan birden fazla üyelik kabul edilmez. Bu durumun tespit edilmesi halinde, söz konusu üyeliklerden biri ya da tümü, forum yönetimi tarafından, üye haberdar edilmeksizin iptal edilebilir.

Forum yönetimi, üyenin başvuru formuna yazdığı her bilgiyi doğru olarak kabul eder. Bu bilgilerin yanlış olmasından dolayı meydana gelebilecek herhangi bir teknik ya da hukuki sorundan Sporliga yönetimi sorumlu değildir.

Üyeler, kendi kullanıcı adlarını ve şifrelerini, başka bir kişi, üye ya da forum yöneticisi ile paylaşmamalıdır. Kendi kullanıcı adı veya şifresini bir başkasına kullandırtan üyelerin uğrayacakları zararlardan, Sporliga yönetimi sorumlu tutulamaz.

YAZILARIN İÇERİĞİ

Sporliga'da yazılan her türlü yazıdan, sadece ve sadece ilgili yazıların sahipleri sorumludur. Yasalarca suç sayılan herhangi bir durumda, Sporliga yönetimi, ilgili üyeden izin alma yükümlülüğü olmaksızın, her türlü bilgiyi resmi mercilere teslim eder. Bu nedenle, yasalarca suç sayılan fiillere ilişkin, bunlara övgü içeren ya da bunları özendirici nitelikte mesajlar yazılması kesinlikle ve kesinlikle yasaktır.

YASAKLAR

Aşağıda belirtilen hususlar kesinlikle kabul edilmez ve bu hususları içeren mesajlar, ilgili üye ya da üyelere haber verilmeksizin, forum yönetimi tarafından değiştirilebilir ya da tamamen silinebilir. Bu hususları içeren mesajlardan, sadece ve sadece mesajın yazarı sorumludur. Sporliga.com, yasak olduğunu açıkladığı bu hususları içeren yazılardan dolayı herhangibir sorumluluk kabul etmez.

1. Küfür veya küfür niteliğinde ifadeler,

2. Kişi ve kurumlara yönelik aşağılama, hakaret ve tehdit amaçlı ya da cinsellik içeren ifadeler,

3. Diğer forum üyelerinin veya başkalarının kişiliğini hedef alan rencide edici ya da saldırgan ifadeler,

4. Din, dil, ırk ayrımına yönelik ifadeler,

5. Yasalarca belirlenmiş telif haklarına aykırı şekilde, sahibinin onayı olmaksızın her türlü yazı, resim, ses/görüntü klibinin kullanımı.

YAZILARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

1. Sporliga.com'da, aynı konu hakkında birden fazla başlık(topic) açılması istenmemektedir. Bu nedenle herhangi bir konuda yeni bir başlık açmadan önce, bu konu hakkında forumda daha önce açılmış başlık olup olmadığı [ARAMA] seçeneği kullanılarak denetlenmelidir.

2. Bir konu başlığı altında gönderilen yazıların, bu konu ile doğrudan ilişkili olması beklenir. Aksi durumlarda forum yönetimi, ilgili mesajları forumun gerekli kısımlarına taşımaya ya da tamamen silmeye yetkilidir.

3. Karşıt görüşler sözkonusu ise, saygı kuralları göz önünde bulundurulmak şartı ile, karşı çıkılan görüşün dayanakları ile çürütülmesi, alternatif düşüncelerin somut kanıtlarla ortaya konması beklenir.

4. Somut ve gerçekçi dayanaklardan yoksun hissi, fanatik ve kaba söylemler kesinlikle kabul edilemez.

5. Diğer üyelerin mesajlarından yapılan alıntılarda(quote), sadece yanıt ya da yorum yazılacak kısmın alıntı yapılması, gereksiz derecede uzun alıntılardan kaçınılarak forum alanının en verimli şekilde kullanılması beklenir.

6. Diğer üyeleri ilgilendirmeyen, sadece iki kişi arasındaki kişisel yazışmaların forum ortamında yer almaması gerekir. Sporliga, bir sohbet/ chat ortamı olmadığından, şahsi yazışmalar için, forum tarafından sunulan özel mesaj sisteminin kullanılması beklenmektedir.

7. Yazılarda imla kurallarına ve noktalama işaretlerine gereken özen gösterilmelidir. Hangi maksatla olursa olsun, gereksiz olduğu halde, sadece büyük harflerin ya da büyük yazı karakterlerinin kullanılması istenmemektedir.

8. Smiley' ler, mesajlara renk katmak için kullanılmaktadır. Ancak gereğinden fazla ve yersiz smiley kullanımı istenmeyen bir durumdur. Sadece smiley' lerden oluşan mesaj ve cevapların yazılması uygun değildir.

9. Aynı mesajın bilerek ardarda gönderilmesi, diğer üyelere yönelik taciz ve saygısızlık olarak nitelenir ve istenmeyen bir durumdur.

10. Sporliga.com, üçüncü kişilerin kullanabileceği bir reklam mecrası değildir. Bu nedenle, hangi sebeple olursa olsun, şirketler, kurumlar, kişiler, diğer internet siteleri ve internet forumlarına ilişkin reklam niteliğinde materyal ve ifadeler barındıran veya bu nitelikteki link' leri içeren mesajlar kesinlikle kabul edilmez.

YÖNETİCİ YETKİLERİ

Yukarıda belirtilenler kapsamında, uygun olmadığına kanaat getirilen yazı ve mesajlar, forum yönetimi tarafından, bunları gönderen üyenin onayı alınmaksızın değiştirilebilir ya da tamamen silinebilir.

Belirtilen şartlara uymayan mesajların yazarları, söz konusu mesajlarından dolayı Sporliga yönetimi tarafından belirlenen cezayı kabul etmek zorundadır. Söz konusu ceza, forumdan geçici süre ile ya da kalıcı olarak uzaklaştırma olabilir. Üyelere ait I.P. numaraları forum alt yapısında kayıtlı olduğundan, bu şekilde ceza alan üyelerin yeni bir üye adıyla foruma kayıt olması mümkün değildir.

Forum yönetimi, gerekli gördüğü hallerde herhangibir duyuru yapma zorunluluğu olmaksızın, bu kuralları değiştirmeye ya da eklemeler yapmaya yetkilidir.


SPORLİGA.COM'A ÜYE OLAN HERKES, BU KURALLARI PEŞİNEN KABUL ETMİŞ SAYILIR.

Forum Kurulu
08-09-2008, 02:28 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Konuyu Kapat 


Sporliga Yayın Politikası
Mesaj Secenekleri Onceki - Sonraki Konu Ara / Bul Konuyu Değerlendir
Önceki Konu
Sonraki Konu
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 3 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5